Pompy ciepła powietrze-woda

Szczyt komfortu, wydajności i niskich kosztów energii

Panasonic 9kw Wroclaw 1

Aquarea
High Peformance

 

SYSTEM SPLIT
Dwuczęściowy system do ogrzewania i / lub magazynowania ciepłej wody użytkowej z szerokim zakresem adapterów pasujących do każdego domu.

PANASONIC AQUAREA HIGH PERFORMANCE NISKOTEMP. 1-F POMPA CIEPŁA 7/6,7 KW TYPU SPLIT DO GRZANIA I CHŁODZENIA


KIT-WC07J3E5


Jednostka wewnętrzna: WH-SDC0709J3E5
Jednostka zewnętrzna: WH-UD07JE5Pompa Panasonic Aquarea High Performance 7 kW 

 

Pompa ciepła Panasonic jest idealna do domów energooszczędnych i nowych instalacji. Zmniejsz koszty ogrzewania nawet o 58%. Oprogramowanie pompy Panasonic Aquarea jest zoptymalizowane pod kątem niskiego zapotrzebowania na energię przy jednoczesnej maksymalizacji efektywności energetycznej. Nadaje się do domów o powierzchni do 125 m².


Przy użyciu sprężarek inwerterowych pompa ciepła Panasonic AQUAREA HIGH PERFORMANCE typu SPLIT, dostosowuje swoją pracę na potrzeby grzewcze domu, nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych rzędu -20° C potrafi skutecznie ogrzewać budynek, a podczas letnich upałów klimatyzuje dom, zapewniając całoroczny komfort.
Pompy ciepła z serii Aquarea High Performance charakteryzują się możliwością podłączenia do:

 • grzejników;

 • ogrzewania podłogowego;

 • instalacji CWU.

 • klimakonwektorów;


Dane techniczne

Przeznaczenie

ogrzewanie; chłodzenie; przygotowanie C.W.U

Typ pompy ciepła

powietrze – woda

Moc grzewcza (kW)

7 – 7,5

Moc chłodnicza (kW)

6,5 – 7

Współpraca z innymi urządzeniami

tak

Klasa efektywności energetycznej

A+++

Efektywność COP

4,5 – 5

Minimalna ekonomiczna temperatura zewnętrzna pracy pompy ciepła (C)

-23

Maksymalna temperatura oddana do układu C.O lub C.W.U (C)

60

Napięcie / Częstotliwość zasilania (V / Hz)

230 / 50

Gwarancja (lata)

3 (zestaw); 5 (sprężarka)

Kod producenta zestawu

KIT-WC07J3E5

Kod producenta jednostki wewnętrznej

WH-SDC0709J3E5

Kod producenta jednostki zewnętrznej

WH-UD07JE5

Producent

PANASONIC


GŁÓWNE ELEMENTY ZESTAWU:

 • Jednostka zewnętrzna WH-UD07JE5

 • Jednostka wewnętrzna WH-SDC0709J3E5

 • Sprężarka z systemem Inverter Plus o wysokiej wydajności

 • Wyświetlanie informacji o częstotliwości pracy sprężarki

 • Naczynie wzbiorcze

 • Przepływomierz wirowy

 • Zawór bezpieczeństwa

 • Zawory odpowietrzające

 • Sterownik oraz termostat


Pompa ciepła do c.o. i c.w.u. Panasonic HP typu SPLIT (bez zasobnika) o mocy 7 kW (generacja J) z serii AQUAREA HIGHPERFORMANCE (KIT WC07J3E5SM) 
Panasonic AQUARELA to:

 

 • połączenie wysokowydajnej pracy i komfortu użytkowania,

 • urządzenie wysokiej sprawności co generuje ogromne oszczędności.

 • Niezawodna i trwała sprężarka, bardzo ekonomiczna w zużyciu prądu

 • gwarancja wieloletniej, bezawaryjnej pracy w niemal każdych warunkach temperaturowych.

Pompa ciepła Panasonic 7 kW AQUAREA HIGH PERFORMANCE typu SPLIT to urządzenie grzewcze złożone z jednostki zewnętrznej – pompa ciepła i jednostki wewnętrznej – hydroboxu. Jednostka zewnętrzna  o wymiarach kompaktowych daje możliwości łatwego montażu bez zbędnego wiercenia np. przy elewacji  domu.
System grzewczy AQUAREA HIGH PERFORMANCE typu split jest kompaktowy, co czyni jego montaż łatwym, nawet przy małych możliwościach powierzchniowych.


Możliwość wykonania kompleksowej usługi wraz z montażem hydraulicznym (montaż hydrauliczny, bufor ciepła, zbiornik CWU, pompy obiegowe, grupy pompowe, podział na obiegi grzewcze, elektryka, prace budowlane itp.

Zapraszamy po indywidualna wycenę – Prośba o kontakt 724 742 119 
Warunki realizacji zamówienia:

 • termin montażu ustalany indywidualnie po konsultacji telefonicznej lub mailowej

 • termin uzależniony jest od dostępności urządzeń oraz wolnego terminu montażu

 • oferta zawiera montaż na terenie województwa dolnośląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, opolskiego

 • cena urządzenia z montażem podstawowym w kwocie brutto z zastosowaniem 8% stawki VAT tylko dla Klientów indywidualnych, do celów mieszkaniowych którzy posiadają powierzchnię użytkową poniżej 300 m2, spełniając wymogi określone w art. 41 ust. 12 b ustawy VAT

Dlaczego warto skorzystać właśnie z naszej oferty?

 • Posiadamy ogromne doświadczenie w branży instalacyjnej (dystrybucja 6 marek pomp ciepła)

 • Nasz   inżynier  przedyskutuje z Państwem i podpowie, jakie rozwiązania będą najbardziej optymalne w konkretnym przypadku.

 • Dzięki temu możecie być Państwo pewni, że powierzona nam inwestycja zostanie uczciwie i profesjonalnie skalkulowana.

 • Współpracujemy z najlepszymi dostawcami i hurtowniami, dzięki czemu nasze oferty są jednymi z najbardziej konkurencyjnych na rynku.

 • Oświadczamy, że posiadamy wszelkie niezbędne certyfikaty i pozwolenia zgodne z „Ustawa z dnia 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych oraz niektórych innych ustaw” uprawniające nas do montażu pomp ciepła i innych urządzeń zawierających fluorowane gazy cieplarniane.

Dofinansowanie.

 • Program „Czyste Powietrze”

 • Istnieje możliwość dofinansowania zakupu lub montażu pompy ciepła z programu „Czyste Powietrze” do kwoty 13,5 tys. zł w podstawowym poziomie dofinansowania i do 18 tys. zł w podwyższonym. Możemy również wypełnić wniosek o dofinansowanie z programu za Ciebie.

Ulga termomodernizacyjna (rozliczenie PIT)

 • Zakup lub montaż pompy ciepła można również odliczyć od dochodu do kwoty 53 000 zł.

 • Ulga termomodernizacyjna przysługuje jedynie w kwocie wydatków, które nie zostały pokryte dotacją, lecz ze środków własnych. Przykładowo, jeżeli wydasz na panele fotowoltaiczne 20 000 zł i dotacja z programu „Czyste Powietrze” pokryje wydatki w wysokości 5 000 zł, możesz w ramach ulgi termomodernizacyjnej odliczyć tylko 15 000 zł.

 • DO GRZANIA I CHŁODZENIA

 • KIT-WC07J3E5

  Jednostka wewnętrzna: WH-SDC0709J3E5

  Jednostka zewnętrzna: WH-UD07JE5 

Panasonic to światowy lider w dziedzinie pomp ciepła oraz systemów HVAC. Oprócz bogatej, własnej oferty, Panasonic dostarcza wiele części i rozwiązań, dla innych wiodących producentów pomp ciepła. W oparciu o rozbudowaną sieć zakładów produkcyjnych oraz centrów badawczo – rozwojowych Panasonic opracowuje nowatorskie rozwiązania i technologie, które stają się globalnymi standardami. Panasonic jest również światowym liderem innowacyjności, czego dowodem jest ponad 90 000 patentów. Celem firmy jest utrzymywanie pozycji lidera w branży, czego wyrazem jest wyprodukowanie już ponad 200 000 000 sprężarek. Obecnie produkty Panasonic produkowane są w 294 zakładach zlokalizowanych na całym świecie.
 4 powody, dla których Aquarea jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojego domu

1 – Szeroka gama urządzeń i inteligentne sterowanie
Aquarea to nowatorski, energooszczędny system zapewniający idealną temperaturę w domu oraz gorącą wodę użytkową, nawet przy skrajnych temperaturach na zewnątrz. Jest to niezawodne rozwiązanie dzięki wysokiej jakości komponentów, w tym również sprężarki, opracowanych i produkowanych przez firmę Panasonic. Szeroka oferta dostępnych jednostek serii Aquarea zapewnia bardzo szeroki wybór najbardziej odpowiedniej opcji dla Twojego domu – niezależnie od jego wielkości. 
2- Energooszczędność
Pompa ciepła Aquarea oparta na technologii powietrze-woda jest bardzo wydajna i przyjazna środowisku. Przechwytuje energię cieplną z otaczającego powietrza i wykorzystuje ją do podgrzania wody przeznaczonej do ogrzewania pomieszczeń oraz na potrzeby ciepłej wody użytkowej, a w razie potrzeby nawet do chłodzenia domu. Nawet 80% potrzebnej energii cieplnej pobierane jest z otoczenia – również w skrajnie niskich temperaturach.
 3 – Pomaga oszczędza
Możliwa oszczędność kosztów energii sięgająca €1100 rocznie w porównaniu z konwencjonalnym ogrzewaniem elektrycznym. Chociaż początkowe nakłady inwestycyjne mogą być wyższe niż w przypadku innych technologii, koszty eksploatacji są znacznie niższe i zapewniają krótki okres zwrotu kosztów początkowych. Oszczędności są znaczne, szczególnie w porównaniu z kotłami opalanymi olejem i grzejnikami elektrycznymi.
4 – kompaktowa budowa
Seria Aquarea High Performance jest idealna do grzejników niskotemperaturowych i ogrzewania podłogowego. Dostarcza gorącą wodę o temperaturze do 55°C nawet gdy temperatura zewnętrzna spadnie do -20°C. Pracuje jako samodzielny system lub w połączeniu z istniejącym systemem opartym na kotle gazowym lub olejowym. Szeroki zakres mocy od 3kW do 16kW pozwala w pełni dostosować wydajność pompy ciepła do potrzeb domu.


Aquarea Smart Cloud
 

 • Pełne sterowanie systemem za pośrednictwem smartfonu połączonego z chmurą Aquarea Smart Cloud

 • Funkcja umożliwia monitorowanie, ocenę i optymalizację temperatury w domu i temperatury wody użytkowej oraz zużycia energii z każdego miejsca i w każdym momencie. Kolejny plus: możliwość zdalnej inspekcji przez serwisanta w celu wykrycia potencjalnych awarii oraz zdalnej naprawy usterek, zmniejszając do minimum czas reakcji i niedogodności. 

Aquarea Smart Cloud 

Zdalne sterowanie pompą ciepła

Twój komfort 24h/7

Posiadasz albo planujesz zakup pompy ciepła, ale zastanawiasz się jak wygląda obsługa i pomoc? Martwisz się, czy w sytuacji awaryjnej otrzymasz szybko wsparcie? A może nie jesteś pewien, czy samodzielnie potrafisz ustawić odpowiednie parametry pracy pompy ciepła i chciałbyś w razie potrzeby uzyskać pomoc profesjonalnego instalatora? Poznaj więc Panasonic Aquarea Service Cloud, narzędzie online do serwisu i monitoringu pracu pompy ciepła.

Dla kogo jest Aquarea Smart Cloud?

To proste ale rozbudowane rozwiązanie IoT przeznaczone dla użytkownika końcowego pompy ciepła, które pomaga zmaksymalizować komfort przy jednoczesnym zarządzaniu zużyciem energii.

Czym dokładnie jest Aquarea Smart Cloud?

To zaawansowana, intuicyjna i bezpłatna usługa opracowana w celu ułatwienia zdalnego sterowania pompami ciepła Aquarea z dowolnego miejsca, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Scroll to Top