DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OGRZEWANIE POMPĄ CIEPŁA?

>BEZOBSŁUGOWA PRACA Powietrzne pompy ciepła są urządzeniami w pełni bezobsługowymi – jedyne czynności, jakie należy wykonywać to wybieranie na sterowniku lub ekranie telefonu temperatury, jaka ma być utrzymywana w pomieszczeniach oraz w zasobniku ciepłej wody . Koszt ogrzewania jest porównywalny jak przy paleniu węglem, a użytkownik ma pewność, że nawet podczas długiego urlopu w domu będzie utrzymana zadana temperatura – i to bez potrzeby zatrudniania palacza. Użytkownicy chwalą sobie niskie koszty ogrzewania, a także różne małe i duże oszczędności. Na przykład, jeśli zastosujemy rekuperację nie trzeba budować komina, odchodzi nam koszt ok 3 000 pln. A gdy go nie ma, nie płacimy również za okresowe przeglądy kominiarza. Bezobsługową pracę chwalą sobie również osoby starsze, które nie są w stanie samodzielnie ładować ani opróżniać kotła na paliwo stałe.

Urządzenie nadaje się do pracy w trybie grzania i chłodzenia oraz współpracy z instalacją fotowoltaiczną, co dla planujących zamontowanie paneli PV właścicieli jest dobrą informacją.

Współczynnik efektywności pompy ciepła (COP) średnio przekracza wartość 4,5 więc teoretycznie może ona dostarczać przeszło czterokrotnie więcej energii (w postaci ciepła), niż pobierze jej z sieci elektroenergetycznej (1 KW energii elektrycznej  to 4,5 KW ciepła)

Koszty ogrzewania pomieszczeń i przygotowywania ciepłej wody użytkowej znacząco się zmniejszą. Komfort domowników będzie bez porównania większy, a powietrza nie będą zanieczyszczać spaliny.

Pompa składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się układ chłodniczy, i wewnętrznej, zawierającej hydrauliczną część układu realizującą wymianę ciepła między jednostką zewnętrzną a instalacją grzewczą. W obiektach modernizowanych jednostkę wewnętrzną umieszcza się zwykle w dotychczasowej kotłowni. Na zewnętrzną trzeba znaleźć dogodne miejsce poza domem, na działce – niezbyt daleko od jednostki wewnętrznej (aby łączące je przewody nie musiały być długie), ale – ze względu na emitowany przez nią hałas – w bezpiecznej odległości od okien, zwłaszcza sypialni, oraz od granicy działki i znajdujących się na niej zabudowań. Niewłaściwy wybór miejsca montażu lub sposobu mocowania przewodów gazowych mógłby wzmóc hałas nawet o kilka decybeli.

Oprócz pompy ciepła w instalacji najczęściej montujemy także bufor o pojemności od 50 do 250 l, a ponieważ pompa ciepła może podgrzewać wodę użytkową – również zasobnik do c.w.u. o pojemności 250 l. Na życzenie Klienta wyposażamy  w grzałki elektryczne, które w instalacji będą pełniły funkcję dodatkowego, szczytowego źródła ciepła, koniecznego w instalacjach z pompą ciepła typu powietrze-woda.

Jak działa pompa ciepła?

Powietrze na zewnątrz budynku służy do ogrzewania, jak i do chłodzenia pomieszczeń.Ujemne temperatury nie stanowią problemu gdyż powietrze zawiera ciepło, które można odebrać dzięki pompie ciepła typu powietrze/woda, lub powietrze /powietrze a następnie wykorzystać je do grzania budynku oraz do produkcji ciepłej wody użytkowej CWU do zasobnika. Ta sama pompa ciepła może być wykorzystana jako jednostka chłodząca, klimatyzując dom w okresie letnim .
Pompy ciepła powietrze/powietrze i powietrze/woda jako źródło ciepła wykorzystują powietrze z otoczenia, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora poziomego gruntowego jest zbędne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura na zewnątrz budynku spada do -30 C i niżej.  Warto zainwestować w panele fotowoltaiczne aby uzyskać prawie bezpłatną eksploatację.

 

Nie byłem przekonany ale po roku użytkowania jestem bardzo zadowolony…

 

Należy jednak wiedzieć, że instalowanie, konserwacja i serwisowanie pomp ciepła zawierających F-gazy może być realizowane wyłącznie przez personel i firmy posiadające certyfikaty F-gazowe. Prawo wymaga także od operatora urządzenia tego, aby udzielając zlecenia upewnił się, że powierza prace firmom i osobom dysponującym odpowiednimi certyfikatami.

My jako firma instalująca powietrzne pompy ciepła posiadamy wszystkie uprawnienia wynikające z ustawy o F-gazach. Prosimy pamiętać, że to Państwo staniecie się operatorem urządzenia i będziecie ponosić odpowiedzialność kto zainstalował urządzenie. Najlepiej więc skorzystać z usług firmy takiej jak nasza specjalizującej się w kompleksowej obsłudze w zakresie budowy instalacji grzewczych/chłodzących w oparciu o montaż wysokowydajnych pomp ciepła.

W ramach współpracy oferujemy:

Doradztwo – zanim przejdziemy do prac montażowych konieczna jest rozmowa lub spotkanie i dokonanie obliczeń. Ma to na celu ustalenie odpowiedniego doboru mocy grzewczej pompy ciepła w stosunku do zapotrzebowania na energię cieplną projektowanego lub też istniejącego budynku (wylicza się je za pomocą specjalnie do tego przygotowanych programów). Posiadając obliczenia zapotrzebowania na energię cieplną przechodzi się do doboru pompy ciepła, wykorzystując w tym celu komputerowy program symulacyjny instalacji z pompami ciepła. Następuje przedstawimy proponowane rozwiązania wraz z wyceną.

Przygotowanie projektu i dokumentacji – po akceptacji oferty przygotowywany jest profesjonalny projekt umowy i projekt instalacji. Klient otrzymuje go wraz z kompletem spersonalizowanych dokumentów, które potrzebne będą do realizacji inwestycji (np. do uzyskania dofinansowania do pompy ciepła z programu Czyste Powietrze.

Dostawa i montaż instalacji – po starannym dobraniu elementów instalacji (bufora (jeśli wymagany), pompy obiegowej, zbiornika CWU, zaworu trójdrożnego itd.). Wszystkie urządzenia i komponenty wysłane są specjalną przesyłką lub osobiście dostarczane do Klienta. Później następuje montaż urządzeń przez certyfikowanych instalatorów, gwarantujących wydajność i bezpieczeństwo instalacji.

Gwarancja i serwisowanie – Jako profesjonalny instalator posiadający uprawnienia do montażu i serwisu Pomp Ciepła zapewniamy bezpieczeństwo i najwyższą jakość usług. Podstawowe usługi montażowe objęte są dwu letnią gwarancją. Natomiast na wszystkie urządzenia i komponenty Klienci otrzymują gwarancję nawet do 5 lat.

Wszystkie przedstawione przez nas marki Pomp Ciepła cieszą się dobrą opinią wśród swoich klientów. My ze swojej strony gwarantujemy indywidualne wsparcie, wiedzę oraz fachowe podejście oraz atrakcyjne ceny oraz kompleksowa obsługę Klientów.

Pompy ciepła Panasonic – grzanie, chłodzenie, cwu. Porównaj dostępne rozwiązania

2019-07-01 materiał partnerski

pompa ciepła panasonic

 

Autor: PanasonicPompy ciepła można instalować w budynkach nowych i modernizowanych. Pompa ciepła powietrze-woda Aquarea: innowacyjne, energooszczędne rozwiązanie zapewniające doskonały komfort w pomieszczeniach, nawet przy skrajnych temperaturach na zewnątrz. Pompa dostarcza ciepło do grzejników, ogrzewania podłogowego, klimakonwektorów oraz na potrzeby podgrzewania ciepłej wody użytkowej

Obecnie większość działań w dziedzinie energetyki skupia się na rozwoju rozwiązań wykorzystujących alternatywne źródła energii. Jest to podyktowane dbałością o ekologię i dążeniem do zwiększenia efektywności energetycznej. Jednym z takich rozwiązań jest powietrzna pompa ciepła Panasonic.

Pompy ciepła – ogólna zasada działania

Pompy ciepła przyczyniają się do znaczących oszczędności energii i do ochrony środowiska naturalnego. Są to urządzenia, które wykorzystując różne zjawiska fizyczne, zyskują zdolność przenoszenia ciepła z ośrodków o niższej temperaturze (tzw. dolne źródło ciepła) do tych o temperaturze wyższej (tzw. górne źródło ciepła). W przypadku powietrznej pompy ciepła dolnym źródłem jest powietrze, natomiast górnym czynnik zasilający instalację c.o., c.w.u. Urządzenia te nie wpływają w negatywny sposób na środowisko i są uznawane za ekologiczną alternatywę dla konwencjonalnych źródeł ciepła zasilanych paliwami gazowymi, olejowymi czy energią elektryczną.Trzeba wiedzieć!

Do działania systemu z pompą ciepła również wykorzystywana jest energia elektryczna. Warto jednak zaznaczyć, że jej udział w całkowitej ilości doprowadzonej energii jest niewielki (ok. 20%) – pozostała jej część pobierana jest z otoczenia.

Ze względu na łatwość dostępu do wykorzystywanego źródła ciepła powietrzne pompy ciepła są rozwiązaniem znacznie bardziej ekonomicznym pod względem inwestycyjnym niż urządzenia innego typu. Ich instalacja jest dużo łatwiejsza i tańsza, gdyż nie wymaga kosztownych i skomplikowanych czynności związanych chociażby z wykonaniem gruntowego wymiennika ciepła.

Efektywność powietrznych pomp ciepła

Jedną z najbardziej pożądanych cech różnicujących poszczególne modele powietrznych pomp ciepła jest efektywność ich działania, którą określa współczynnik COP. Wyraża on stosunek mocy grzewczej do tej pobranej z sieci elektrycznej. Im współczynnik efektywności jest wyższy, tym bardziej ekonomiczna i wydajna jest pompa ciepła. W typowych instalacjach wielkość tego parametru wzrasta wraz ze spadkiem różnicy temperatury pomiędzy górnym a dolnym źródłem ciepła. Niestety z tego względu zimą, gdy temperatura powietrza znacząco się obniża, spada również współczynnik COP.

Dla obecnie oferowanych na rynku rozwiązań COP wynosi średnio od 3,5 do 4,5.W praktyce oznacza to, że pompa ciepła, której współczynnik COP jest równy 4 do oddania 4 kW energii cieplnej wymaga dostarczenia 1 kW energii elektrycznej.

Ostatnio pojawiają się również urządzenia o wyższej efektywności. Są to m.in. pompy ciepła Aquarea All-in-One Panasonic. Najnowsze z nich, należące do generacji H, charakteryzują się najwyższymi wskaźnikami efektywności energetycznej – COP=5 (dla mocy 3 kW). Producentowi udało się również rozwiązać problem spadku efektywności pracy w niskich temperaturach, dzięki czemu urządzenia utrzymują znamionową wydajność grzewczą nawet podczas pracy w ujemnych temperaturach, co daje gwarancję efektywnego działania bez konieczności wspomagania systemu grzałką elektryczną lub dodatkowym źródłem ciepła.

Jak potwierdzają testy przeprowadzone przez Duński Instytut Technologiczny jednostki Aquarea All-in-One okazały się najlepsze spośród kilkudziesięciu przetestowanych modeli pomp ciepła typu powietrze/woda.

Kompaktowe pompy ciepła Aquarea All-in-One

Rozwiązanie All-in-One wprowadzone przez firmę Panasonic jest unikatowe pod wieloma względami. Wyróżnia je m.in.:kompaktowa budowa – w jednym urządzeniu został zaprojektowany hydro moduł wraz niezbędną architekturą i wyposażeniem hydraulicznym połączony z bezobsługowym zbiornikiem CWU, wykonanym ze stali nierdzewnej z innowacyjną technologią izolacji U-Vacua znaczenie ograniczającej straty energetyczne;

kompleksowe wyposażenie – urządzenie wyposażone jest we wszystkie niezbędne, optymalnie dobrane elementy hydrauliczne, tj. manometr, zawór bezpieczeństwa, automatyczny odpowietrznik, naczynie wzbiorcze, grzałkę przepływową, wysokowydajną elektroniczną pompę obiegową klasy A, filtr z zaworami odcinającymi, zawór trójdrogowy. Integracja wszystkich komponentów sprawia, że urządzenie jest gotowe do użytkowania bez konieczności doposażenia go w dodatkowe składowe;

cicha praca – pompa ciepła All-in-One w przeciwieństwie do innych sprężarkowych urządzeń tego typu cechuje się bardzo cichą pracą na poziomie 33 dB(A);

szeroki wybór – bogaty typoszereg jednostek o wydajnościach od 3 do 16 kW umożliwia precyzyjny dobór w zależności od zapotrzebowania użytkowników;

wszechstronne zastosowanie – możliwość ogrzewania wody dla obiegów c.o. i c.w.u., a także chłodzenia na potrzeby klimakonwektorów;

oszczędność miejsca – ze względu na ograniczenie wszystkich komponentów do jednego urządzenia o stosunkowo niewielkich wymiarach (wys./szer./gł.:1827 x 600 x 720 mm) jest to idealne rozwiązanie do obiektów, w których przestrzeń do instalacji jest niewielka;

łatwa instalacja – dzięki zwartej budowie i zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym dostęp do orurowania oraz przewodów elektrycznych jest znacznie lepszy. W innych urządzeniach o podobnej konstrukcji są one umieszczone w tylnej (lub górnej) części, a w modelach All-in-One w przedniej od dołu, do której dostęp zapewnia 15 cm prześwit pod jednostką – taki zabieg zapewnia odpowiednie dojście instalatorom, sprawiając jednocześnie, że podłączenia są w sposób estetyczny ukryte przed użytkownikami. Łatwy dostęp i ograniczenie do jednej bryły przyspieszają czas montażu, co znacznie obniża jego koszt;

Elegancki wygląd – ukrycie wszystkich komponentów w jednej, białej obudowie, wyglądem nawiązującej do stylistyki większości sprzętów AGD sprawia, że urządzenie można zamontować w dowolnym miejscu, np. kuchni czy łazience, bez obawy o estetykę wnętrza.

pompa ciepła schemat działania

 

Autor: PanasonicPompa ciepła All-in-One ze sterowaniem dwustrefowym: 2 obwody grzewcze z dwiema różnymi nastawami temperatury wody; 2 pompy wody i 2 filtry wody; sterowanie wodnym ogrzewaniem podłogowym z zaworem mieszającym. Moduł dwustrefowy ze sterowaniem 2 nastawami temperatury wody (woda do ogrzewania podłogowego: 35°C /woda do grzejników: 45°C)

Pompy ciepła Panasonic na miarę potrzeb

Urządzenia All-in-One dostępne są w ramach dwóch serii T-CAP i High Performance. Ich zróżnicowanie pozwala na dobór odpowiedniego modelu do potrzeb i oczekiwań użytkowników.

Do wyboru są jednostki, które idealnie sprawdzą się podczas pracy w niskich temperaturach zachowując przy tym wysoką efektywność (T-CAP), ale również te charakteryzujące się najwyższymi wskaźnikami efektywności energetycznej (High Performance).

Jednostki T-CAP utrzymują znamionową wydajność grzewczą nawet w temperaturze -20°C, dostarczając wodę o temperaturze 55ºC. Stabilność ich pracy została potwierdzona w testach w temperaturach znacznie niższych niż deklarowane (-28°C). Ponadto modele te mogą pracować samodzielnie, jak i współdziałając z istniejącym systemem z kotłem gazowym lub olejowym, przez co często są wykorzystywane podczas modernizacji kotłowni.

Seria High Performance oferuje jednostki polecane do stosowania w domach energooszczędnych. Modele 3 i 5 kW tej linii, zgodnie z rozporządzeniem wchodzącym w życie 26 września 2019, spełniają wymagania najwyższej klasy energetycznej A+++. Dodatkową innowacją zastosowaną w jednostkach z tego typoszeregu jest wbudowany zestaw dwustrefowy umożliwiający obsługę dwóch niezależnych obiegów grzewczych, np. grzejników niskotemperaturowych i ogrzewania płaszczyznowego o odmiennych nastawach temperatury wody. Warto zaznaczyć, że urządzenie zostało rozbudowane o dwie pompy wody i dwa filtry bez ingerencji w wymiary obudowy, a jego zastosowanie eliminuje konieczność stosowania zbiornika buforowego czy dodatkowego zestawu dwustrefowego.

Pompy ciepła Panasonic – sterowanie

Istotną cechą pomp ciepła Aquarea All-in-One jest dostępność przyjaznego w obsłudze, estetycznego, a zarazem zaawansowanego systemu sterowania. Panel sterowania wyposażony jest w czujnik temperatury, dzięki czemu można go montować zarówno w obudowie jednostki, jak i w dowolnym pomieszczeniu oddalonym do 50 m od niej. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność dodatkowego montażu termostatu. Pełnopunktowy, 3,5 calowy wyświetlacz umożliwia monitorowanie parametrów pracy, tj.:

 • aktualnej temperatury w pomieszczeniu,
 • temperatury na zewnątrz,
 • temperatury ciepłej wody,
 • wartości współczynnika COP,
 • zużycia energii,
 • generowanej mocy grzewczej.

Wszystkie te dane mogą być wyświetlane w czasie rzeczywistym lub zapisywane i przywoływane z wbudowanej pamięci z całego dnia, tygodnia bądź roku. Sterownik umożliwia również korzystanie z wielu dogodnych dla użytkownika funkcji m.in.:

 • programowania czasowego,
 • pracy przy obniżonym poziomie hałasu,
 • automatycznego przełączania trybów grzania i chłodzenia,
 • dostosowywania wydajności do warunków panujących w pomieszczeniu,
 • pracy w trybie specjalnym (np. wakacyjnym, suszenia betonu).

Wszystkie zastosowane w urządzeniach All-in-One rozwiązania nie tylko zwiększyły wydajność pracy całego systemu, ale również ułatwiły ich obsługę zarówno instalatorom, jak i użytkownikom. Tak wieloaspektowe podejście firmy Panasonic do tematu przyczyniło się do powstania wszechstronnych powietrznych pomp ciepła najwyższej jakości.

LG THERMA V

NISKOTEMPERATUROWA JEDNOFAZOWA POMPA CIEPŁA TYPU SPLIT DO CO/CWU/CHŁODZENIA

https://www.youtube.com/embed/CaYKC27Nnbc

https://www.lg.com/pl/wsparcie/instrukcje-obslugi

THERMA V produkcji LG jest pompą ciepła powietrze-woda zaprojektowaną specjalnie dla nowych i modernizowanych domów z uwzględnieniem zaawansowanej technologii grzewczej LG i oszczędności energii.
Pompa THERMA V może być stosowana jako rozwiązanie grzewcze współpracujące z instalacją podłogową lub grzejnikową, instalacją podgrzewu ciepłej wody użytkowej lub instalacją zawierającą klika źródeł ciepła.

Pompa ciepła LG THERMA V została zaprojektowana przy zastosowaniu zaawansowanych technologii w celu dostarczenia klientowi racjonalnych korzyści, jak energooszczędność, wygoda, czy prostota sterowania i  obsługi.
Technologia inwerterowa i optymalizacja podzespołów takich jak pompa wodna, wymiennik ciepła i silnik wentylatora, zapewnia doskonałą efektywność energetyczną. Ponadto technologia kontroli ciśnienia czynnika zapewnia stabilną wydajność grzewczą w niskiej temperaturze i sprawia, że bez trudu osiągane są docelowe parametry pracy.
Dodatkowo, kompaktowa konstrukcja, powłoka antykorozyjna wymiennika oraz funkcje zorientowane na użytkownika potwierdzają wysoką jakość i niezawodność, a także zadowolenie użytkowników korzystających z pełnej linii produktów LG o wydajności grzewczej od 5kW do 16kW.

Inverterowa sprężarka LG Electronics

Pompa ciepła THERMA V jest wyposażona w sprężarkę BLDC, w której zastosowano silne magnesy neodymowe. Taka sprężarka ma lepszą wydajność od standardowych urządzeń inwerterowych prądu zmiennego i jest zoptymalizowana pod względem wydajności sezonowej:

 • Zoptymalizowany obieg oleju
 • Wysokowydajny silnik
 • Zoptymalizowane sprężanie
 • Redukcja wibracji i hałasu
 • Wysoka niezawodność

Ulepszony wymiennik ciepła

Efektywność i wydajność zostały poprawione poprzez zwiększenie stopnia wymiany ciepła przez szerokie użebrowanie i nową, zoptymalizowaną konstrukcję rozdzielacza w wymienniku ciepła.

Inwerterowy silnik BLDC wentylatora

Silnik BLDC wentylatora, w porównaniu z silnikami prądu zmiennego, oferuje dodatkowe oszczędności energii, nawet o 40% przy pracy na małych prędkościach i 20% przy wyższych prędkościach.

 Niezawodność  w niskiej temperaturze

Sterowanie ciśnieniem, dzięki stabilnej pracy systemu w niskich temperaturach otoczenia, pozwoliło na znaczną poprawę wydajności grzewczej.

Wysoka i stabilna wydajność w niskich temperaturach

Odporny na korozję wymiennik ciepła

W celu ochrony przed korozją, aluminiowe lamele zewnętrznego wymiennika ciepła LG pokryte są epoksydową powłoką antykorozyjną o złotym kolorze. To sprawia, że utrzymuje ona przez dłuższy czas doskonałe własności przewodzenia ciepła, natomiast brak pokrycia Gold Fin™ powoduje stopniową utratę wydajność na skutek korozji powierzchniowej. Rozwiązanie Gold Fin™ jest idealne na obszarach o wysokim zanieczyszczeniu powietrza lub w miejscach narażonych na morską mgłę solną.

Funkcja sterylizacji

Po włączeniu trybu pracy antybakteryjnej, THERMA V raz na tydzień automatycznie podgrzewa wodę w zbiorniku do temperatury 80°C w celu dezynfekcji zbiornika niszcząc bakterię Legionella.

Automatyczny tryb pracy sezonowej

W tym trybie pracy temperatura wody zasilającej będzie automatycznie się zmieniać względem zmian temperatury zewnętrznej. Typ pracy sezonowej  można zastosować zarówno do trybu grzania, jak i chłodzenia, zmniejszając koszty eksploatacji o około 15%.

Ulepszony wentylator o niskim poziomie hałasu  

Nowy wentylator posiada łopatkę wąską u nasady oraz krawędź spływu z wypukłościami, co zapewnia większą wydajność, niski poziom hałasu oraz poprawę wydajności przepływu powietrza.

Tryb cichy z harmonogramem pracy

Korzystając ze zdalnego sterownika użytkownik może włączyć tryb cichej pracy o zmniejszonym poziomie hałasu. Można też ustawić tygodniowy harmonogram włączania/ wyłączania tego trybu.

Prosta instalacja i serwis

Koncepcja ALL-IN-ONE

Każdy zestaw LG THERMA V zawiera następujące główne elementy:

 • sprężarka
 • wentylator – parownik
 • zawór rozprężny
 • płytowy wymiennik ciepła – skraplacz
 • grzałka zapasowa
 • pompa obiegowa
 • naczynie wzbiorcze

Wygodne dla instalatorów podłączenie

Kompaktowa obudowa

Pompa ciepła Therma V została ukształtowana, by zminimalizować jej rozmiar i ciężar, a przez to stworzyć dogodne warunki do jej instalacji.

7 najważniejszych zalet LG Therma V R32 Split

Nowy, ekologiczny czynnik chłodniczy R32

Rewolucyjna technologia LG – R1 Compressor

R1 COMPRESSOR jest pierwszą na świecie hybrydową sprężarką spiralną z bezpośrednim przeniesieniem napędu. Wykorzystując najlepsze elementy sprężarek spiralnych i rotacyjnych, sprężarka R1 zapewnia znakomitą wydajność i efektywność oraz pozwala na ich wyraźną poprawę w zakresie pracy. Innowacyjna technologia LG eliminuje ruch przechylania się zespołu, minimalizując straty energii i zwiększając ogólną niezawodność. Oto najważniejsze cechy hybrydowej sprężarki spiralnej LG:

 • Sprężarka spiralna o prostej konstrukcji.
 • Wysoka wydajność. (małe obciążenie przy niskiej prędkości / całkowita wydajność)
 • Niski poziom hałasu (możliwa duża prędkość)
 • Poprawione przechylanie się zespołu spirali.
 • Zmniejszenie ciężaru o 20%. (w stosunku do sprężarki konwencjonalnej)

Znakomity parametr sezonowej efektywności SCOP oraz klasy energetycznej

Kombinacja sprężarki R1 i czynnika chłodniczego R32 powoduje, że produkt ten może się szczycić wartością 4,65 wskaźnika sezonowej efektywności (SCOP) w trybie ogrzewania oraz etykietą A+++ dla produktów związanych z energią (ErP).

Temperatura wody na wyjściu 65°C

Dzięki zastosowaniu czynnika R32 i sprężarki R1, pompa ciepła LG Therma V R32 Split może wytwarzać wodę na wyjściu o temperaturze do 65°C. Można to wykorzystać do zastąpienia grzejników średniotemperaturowych podczas remontu domu, jak również przy projektowaniu nowego domu.

Doskonała wydajność zwłaszcza w niskiej temperaturze otoczenia

Wydajność grzewcza pompy ciepła split z R32 w niskiej temperaturze otoczenia jest o 18% wyższa niż dla R410A.

Nowy stylowy zdalny sterownik

Nowy zdalny sterownik LG został zoptymalizowany dla obsługi wyrobów LG Therma V R32 Split. Posiada proste funkcje, z których każdy może korzystać. Oto najważniejsze funkcje sterownika LG:

 • Przyjazny interfejs użytkownika
  • Prosty wyświetlacz 
  • Łatwa nawigacja
 • Łatwe do odczytania informacje energetyczne
  •  Natychmiastowy podgląd zużycia energii i jej docelowej wartości.
  • Tygodniowe, miesięczne lub roczne dane dotyczące mocy i zużycia energii.
 • Wybitne wzornictwo
  • Nowoczesny 4,3-calowy kolorowym wyświetlacz LCD.
  • Proste przyciski dotykowe. (Wł. / Wył. i więcej)
 • Wygodne funkcje
  •  Programowalne ustawienia dla optymalizacji obsługi.
  • Dostosowanie harmonogramu wł./ wył/ jednostek, trybu pracy, temperatury docelowej i dużo więcej.

POMPY CIEPŁA –YUTAKI S

Pompa ciepła o wysokiej wydajności

WSZECHSTRONNY SYSTEM

Pompy ciepła Yutaki S COMBI to rozwiązanie niezwykle popularne wśród firm budowlanych ze względu na jego efektywność energetyczną, dostarczany komfort cieplny oraz łatwość instalacji. Szeroki zakres mocy od 2 do 6 HP sprawia, że jest to model pasujący do każdej instalacji.

EKOLOGICZNA WYDAJNOŚĆ

Wysokowydajna technologia pomp ciepła utrzymuje komfortową temperaturę w Twoim domu nawet w najzimniejsze dni. Jednocześnie zmniejsza zużycie energii elektrycznej w gospodarstwach domowych i emisję CO2 oraz jest kompatybilna z kolektorami słonecznymi.

KONSTRUKCJA OSZCZĘDZAJĄCA POWIERZCHNIĘ

Nowa konstrukcja obejmuje zintegrowany zbiornik na wodę, zmniejszając wymaganą przestrzeń montażową nawet o 70%. System jest dostępny ze zbiornikiem o pojemności 200 lub 260 litrów.

STEROWANIE PRZYJAZNE DLA UŻYTKOWNIKA

Wbudowany sterownik ma wyświetlacz LCD i jest łatwy w programowaniu, co daje całkowitą kontrolę nad systemem. Aby zapewnić jeszcze większą kontrolę, jest również kompatybilny z termostatami bezprzewodowymi.

Logatherm WLW196i IR

Logatherm WLW196i IR

Logatherm WLW196i AR

Logatherm WLW196i AR

Logatherm WPLS.2

Logatherm WPLS.2

Kompleksowe instalacje

Kompleksowe wykonanie

Kompleksowa usługa

Kompleksowa usługa – Zajmiemy się kompleksowo wykonaniem instalacji, od zaplanowania działań, po ich wykonanie. Bez stresu dla klienta

Najlepsze materiały

Stosujemy jedynie sprawdzone i wydajne urządzenia i akcesoria, które spełniają kryteria bezpieczeństwa i jakości. Współpracujemy z takimi firmami jak: NKT,  TFKable, LEGRAND, WAVIN, Kan-Therm, NIBE, DIMPLEX, Viessmann, UPONOR, PURMO, GRUNGFOS, HANS GROHE, GEBERIT

Terminowaość

Z nami nie musisz się martwić o opóźnienia w zakończeniu realizacji. Ustalając termin trzymamy się go w 100%.

Profesjonalne doradztwo

Nie zostawiamy klientów samych z nową instalacją w domu. Możecie liczyć na naszą pomoc i fachowe porady na temat użytkowania wdrożonych systemów.

Popmy Ciepła

Nowe instalacje / Modernizacja instalacji

Modernizacja Kotłowni

Klimatyzacja

Masz pytania? Zadzwoń 724 742 119

Kontakt

Wrocław  (dolnoślaskie, wielkopolskie, opolskie)

 Telefon  724 742 119

E-mail: biurowroclaw@pompyciepla24.com 

Złoczew / Sieradz (łódzkie, śląskie)

 Telefon  792 007 378

E-mail: biuro@pompyciepla24.com 

social Media