Komfort, wydajność, wygoda

Pompy ciepła powietrze-woda marki LG

Pompy ciepła THERMA V

Pompa ciepła, czyli oszczędności

Zainstalowanie w domu jednorodzinnym pompy ciepła powietrze woda to początek procesu oszczędności. Inwestując w ten sposób ogrzewania, już w krótkim czasie można spodziewać się zmniejszenia wydatków. Przede wszystkim oszczędza się na kosztach paliwa, którym zazwyczaj ogrzewane są domy. Poza tym nie trzeba już poświęcać czasu na sprowadzenie opału, jego magazynowanie i nieustanne ładowanie do pieca. Poza tym inteligentny system zarządzania ciepłem uchroni właścicieli przed trwonieniem energii np. na skutek włączonego ogrzewania latem. Klimatyzator z pompą ciepła w czasie zimowych mrozów będzie intensywnie pracował nad dogrzaniem budynku, natomiast podczas upałów temperatura wody spadnie, skracając czas pracy urządzenia, a zarazem obniżając wysokość rachunków za ogrzewanie. Pompa ciepła pozwala także na zaprogramowanie cyklu pracy, zmniejszając temperaturę w czasie, kiedy nikogo nie ma w domu, by nie ogrzewać pustych pokoi. Te kilka prostych zabiegów szybko przełoży się na znaczne oszczędności.

Wybór przyjazny środowisku

Pompa ciepła powietrze woda to także krok w stronę poprawy jakości powietrza, którym przecież wszyscy oddychamy, a także sposób na uniezależnienie się od nieodnawialnych źródeł energii. Piece na olej, gaz ziemny, węgiel czy drewno wiążą się z ciągłą eksploatacją zasobów Ziemi. Co więcej, niektóre z tych paliw w końcu ostatecznie się wyczerpią. Dlatego przyszłość należy do odnawialnych źródeł energii, takich jak wiatr, woda i słońce. Decydując się na pompy ciepła „powietrze-woda” Therma V, sprawiamy, że zupełnie zmienia się stosunek wykorzystywanej energii odnawialnej. Nawet 75% prądu zużytego do działania klimatyzacji może pochodzić z farm wiatrowych, paneli słonecznych lub elektrowni wodnych. Wpływa to również na emisję dwutlenku węgla oraz innych wpływających na klimat substancji. Czynnik chłodniczy w pompach ciepła LG to również efekt prac nad rozwiązaniami optymalnymi dla środowiska.

Komfort gratis

Oszczędności i proekologiczne rozwiązania to najistotniejsze kwestie, ale nie można zapomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z wyborem pompy ciepła powietrze woda. Dzięki tej instalacji odchodzą w zapomnienie takie obowiązki jak dostarczanie opału, żmudne rozpalanie, ciągłe ładowanie pieca oraz nieustanne kontrolowanie temperatury i ilości zużytego paliwa. W Therma V przy pomocy intuicyjnego panelu sterującego można nie tylko skorygować bieżące ustawienia, ale również zaprogramować pracę pompy na cały tydzień.

Innowacyjne i niezowodne

Pompy ciepła  to rozwiązanie znacznie bezpieczniejsze, tańsze oraz bardziej ekologiczne od kotłów gazowych, olejowych czy innych systemów elektrycznych

Oszczędne w zużyciu energii

Pompy ciepła  pozwalają na nawet 80% oszczędności w wydatkach na ogrzewanie w porównaniu do grzejników elektrycznych.

Komfortowe w użytkowniu

Pompy LG Terma V zapewniają komfort w domu nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych.

Terma V

 ALL IN ONE
Idealny do małych pomieszczeń, system ten wytwarza ciepłą / zimną wodę i
przechowuje 200 litrów ciepłej wody użytkowej w wbudowanym zbiorniku ze stali
nierdzewnej

THERMA V R32 ze zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej, to rozwiązanie do zaopatrzenia budynku w CWU, ogrzewanie i chłodzenie, które w wygodny sposób łączy wewnętrzny zbiornik ciepłej wody użytkowej z oddzielną jednostką zewnętrzną. THERMA V R32 ze zintegrowanym zbiornikiem jest idealnym rozwiązaniem oszczędzającym miejsce w pomieszczeniach mieszkalnych, ponieważ komponenty hydrauliczne, takie jak zbiornik ciepłej wody użytkowej (CWU) i zbiornik buforowy, które są zazwyczaj instalowane oddzielnie, są w pełni zintegrowane.

 

Terma V

Split standard
Idealny do małych pomieszczeń, system ten wytwarza ciepłą / zimną wodę i
przechowuje 200 litrów ciepłej wody użytkowej w wbudowanym zbiorniku ze stali
nierdzewnej

Terma V

 

SYSTEM MONOBLOK
Pojedyncza jednostka zewnętrzna dostarczająca wodę do chłodzenia, ogrzewania i / lub do przechowywania ciepłej wody użytkowej.

THERMA V R32 Hydrosplit

 
Nowy Hydrosplit jest połączony tylko z rurami wodnymi. Bez konieczności stosowania rur chłodniczych jest to bezpieczniejsze rozwiązanie dla Twojego domu.
  • Wykorzystując powietrze zewnętrzne i energię elektryczną jako źródło ciepła, ogrzewanie i ciepła woda są dostarczane rurami wodnymi. System jest bezpieczny, oszczędza dodatkowe miejsce i jest łatwy w montażu.

LG Smart Cloud

Inteligentna kontrola ogrzewania w Terma V od LG

 

Przyjazny dla użytkownika i intuicyjny interfejs umożliwia szybką i wygodną nawigację za pomocą dotykowego ekranu. Umożliwia łatwe ustawienie harmonogramu i trybu pracy w oparciu o styl życia użytkownika. Ponadto codzienny i miesięczny monitoring umożliwia efektywne zarządzanie zużyciem energii.

  • Nowy zdalny sterownik LG został zoptymalizowany dla obsługi wyrobów LG Therma V R32 Split.
  • Posiada proste funkcje, z których każdy może korzystać. 
 
Najważniejsze funkcje sterownika LG:
  • Przyjazny interfejs użytkownika
  • Prosty wyświetlacz
  • Łatwa nawigacja
  • Łatwe do odczytania informacje energetyczne
  • Natychmiastowy podgląd zużycia energii i jej docelowej wartości.
  • Tygodniowe, miesięczne lub roczne dane dotyczące mocy i zużycia energii.

Wybitne wzornictwo
Nowoczesny 4,3-calowy kolorowym wyświetlacz LCD.
Proste przyciski dotykowe. (Wł. / Wył. i więcej)
Wygodne funkcje
Programowalne ustawienia dla optymalizacji obsługi.
Dostosowanie harmonogramu wł./ wył/ jednostek, trybu pracy, temperatury docelowej i dużo więcej.

Zdalne sterowanie z dowolnego miejsca

Za pomocą aplikacji LG ThinQ™ użytkownik może sterować systemem ogrzewania z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Zdalny dostęp do systemu ogrzewania zapewnia maksimum komfortu.

THERMA V jest zaprojektowana specjalnie dla nowych i modernizowanych domów

THERMA V produkcji LG jest pompą ciepła powietrze-woda zaprojektowaną specjalnie dla nowych i modernizowanych domów z uwzględnieniem zaawansowanej technologii grzewczej LG i oszczędności energii.


Pompa THERMA V może być stosowana jako rozwiązanie grzewcze współpracujące z instalacją podłogową lub grzejnikową, instalacją podgrzewu ciepłej wody użytkowej lub instalacją zawierającą klika źródeł ciepła.

Pompa ciepła LG THERMA V została zaprojektowana przy zastosowaniu zaawansowanych technologii w celu dostarczenia klientowi racjonalnych korzyści, jak energooszczędność, wygoda, czy prostota sterowania i  obsługi.
Technologia inwerterowa i optymalizacja podzespołów takich jak pompa wodna, wymiennik ciepła i silnik wentylatora, zapewnia doskonałą efektywność energetyczną. Ponadto technologia kontroli ciśnienia czynnika zapewnia stabilną wydajność grzewczą w niskiej temperaturze i sprawia, że bez trudu osiągane są docelowe parametry pracy.
Dodatkowo, kompaktowa konstrukcja, powłoka antykorozyjna wymiennika oraz funkcje zorientowane na użytkownika potwierdzają wysoką jakość i niezawodność, a także zadowolenie użytkowników korzystających z pełnej linii produktów LG o wydajności grzewczej od 5kW do 16kW.

Tryb cichy z harmonogramem pracy

 

 

ci%C5%9Bnienie%20akustyczne

 

Korzystając ze zdalnego sterownika użytkownik może włączyć tryb cichej pracy o zmniejszonym poziomie hałasu. Można też ustawić tygodniowy harmonogram włączania/ wyłączania tego trybu.

Scroll to Top