DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OGRZEWANIE POMPĄ CIEPŁA?

Wygoda i bezobsługowość pomp ciepła powietrze woda

Powietrzne pompy ciepła to urządzenia całkowicie bezobsługowe, ponieważ jedyne czynności, które należy wykonać to wybór temperatury pomieszczeń i zasobnika CWU ze sterownika lub ekranu telefonu. Koszty ogrzewania są niższe do spalania węgla, a użytkownik może być pewien, że nawet podczas długiego urlopu temperatura zadana w domu zostanie utrzymana – bez zapalniczki. Użytkownicy chwalą sobie niskie koszty ogrzewania oraz różne małe i duże oszczędności. Bezobsługowa praca jest również bardzo popularna wśród osób starszych, które nie są w stanie samodzielnie załadować lub opróżnić pieca lub kotła na ekogroszek.

Ogrzewanie i chłodzenie oraz ciepła woda użytkowa CWU pompą ciepła

Pompa ciepła to urządzenie przystosowane jest do ogrzewania i chłodzenia oraz do współpracy z instalacją solarną, co jest dobrą wiadomością dla właścicieli planujących montaż paneli fotowoltaicznych.
Pompy ciepła mają średni współczynnik wydajności (COP) większy niż 4,5 więc teoretycznie może wyprodukować ponad czterokrotnie więcej energii (w postaci ciepła) niż pobiera z sieci (1 kW energii elektrycznej to 4,5 kW ciepło)

Wykorzystując powietrzne pompy ciepła koszty ogrzewania pomieszczeń i produkcji wody użytkowej są znacznie obniżone. Komfort domowników jest nieporównywalnie lepszy, a spaliny nie zanieczyszczają powietrza. 

Elementy powietrznej pompy ciepła

Pompa ciepła składa się z jednostki zewnętrznej z układem chłodzenia oraz jednostki wewnętrznej zawierającej część hydrauliczną  układu wymieniającą ciepło pomiędzy jednostką zewnętrzną a systemem grzewczym. W pomieszczeniach remontowanych jednostkę wewnętrzną umieszcza się zwykle w istniejącej kotłowni. Odpowiednie miejsce na zewnętrzną musi znajdować się na zewnątrz domu, na działce – niezbyt daleko od jednostki wewnętrznej (aby kable przyłączeniowe nie były długie), ale – ze względu na hałas, jaki generuje – w bezpiecznej odległości okien, zwłaszcza sypialni oraz  działki sąsiada lub jego zabudowy. Niewłaściwy wybór miejsca instalacji lub sposobu naprawy przewodów gazowych może zwiększyć hałas  o kilka decybeli. 

Elementy pompy ciepła – zbiornik buforowy i zbiornik CWU

 Zwykle oprócz pompy ciepła  montujemy zbiornik buforowy o pojemności 50-250 l, oraz zbiornik CWU,  ponieważ pompą ciepła można podgrzewać wodę użytkową CWU tj. zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 250 -300 litrów. Na życzenie klienta wyposażamy je w grzałki elektryczne, które w instalacji ogrzewania pracują jako dodatkowe szczytowe źródło ciepła, niezbędne w instalacjach wyposażonych w pompę ciepła powietrze-woda.  

Jak działa pompa ciepła powietrze woda? 

 Powietrze zewnętrzne budynku jest wykorzystywane zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia. Ujemne temperatury nie stanowią problemu, ponieważ powietrze zawiera ciepło, które może być gromadzone przez pompę ciepła powietrze-woda lub powietrze-powietrze. To ciepło jest następnie wykorzystane do ogrzewania budynku i produkcji ciepłej wody użytkowej (CWU) w zbiorniku.  Ta sama pompa ciepła może służyć jako urządzenie chłodzące, do klimatyzacji domu latem. Pompy ciepła powietrze/powietrze i powietrze/woda jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, dzięki czemu zbędne jest wykonanie dolnego źródła w postaci czujników pionowych lub poziomego kolektora gruntowego, a produkcja ciepła jest możliwa również wtedy, gdy temperatura na zewnątrz budynku spada. -30 C i poniżej. Warto zainwestować w panele fotowoltaiczne co spowoduje darmowe ogrzewanie oraz prąd.

 Opinie klientów o pompach ciepła

 Nie byłam przekonana, ale po roku użytkowania jestem bardzo zadowolona…

Należy jednak wiedzieć, że instalacja, serwis i konserwacja  pomp ciepła zawierających F-gazy mogą być przeprowadzane wyłącznie przez certyfikowany personel i firmy. Prawo zobowiązuje również użytkownika urządzenia do tego, aby realizując zamówienie powierzył prace firmom i osobom posiadającym odpowiednie certyfikaty. 

 Jako firma instalująca powietrzne pompy ciepła posiadamy wszelkie uprawnienia wynikające z ustawy o F-gazach. Pamiętaj, że stajesz się użytkownikiem urządzenia i jesteś odpowiedzialny za instalację urządzenia. Dlatego najlepiej skorzystać z usług firmy takiej jak nasza, która specjalizuje się w kompleksowych instalacjach grzewczych/chłodniczych w celu zainstalowania wydajnych pomp ciepła. 

 

W ramach naszej współpracy oferujemy: 

 Konsultacja i dobór pompy ciepła

 – zanim przystąpimy do prac montażowych konieczna jest rozmowa lub spotkanie i dokonanie kalkulacji. Decyduje o odpowiednim doborze mocy grzewczej pompy ciepła w stosunku do potrzeb cieplnych projektowanego lub istniejącego budynku (wyliczane są one za pomocą specjalnych programów). Po obliczeniu zapotrzebowania na energię cieplną przystępujemy do doboru pompy ciepła za pomocą programu komputerowego do symulacji instalacji pomp ciepła. Poniżej przedstawiamy proponowane rozwiązania oraz kalkulację. 

 Przygotowanie projektu instalacji i dokumentacji

– po akceptacji oferty zostanie przygotowany profesjonalny projekt umowy oraz plan instalacji. Klient otrzymuje go wraz z dokumentami osobowymi niezbędnymi do realizacji inwestycji (np. pozyskania dofinansowania na pompę ciepła z programu Czyste Powietrze, Moje ciepło itd..

  Dostawa i montaż instalacji pompy ciepła

 – po starannym doborze elementów instalacji (bufor(jeżeli jest konieczny), pompa wody obiegowej, zasobnik c.w.u., zawór trójdrogowy itp.). Wszystkie urządzenia i komponenty wysyłane są przesyłką specjalną  lub dostarczane osobiście  do klienta. Następnie nasi autoryzowani instalatorzy montują sprzęt, co zapewnia sprawność i bezpieczeństwo instalacji. 

Gwarancja i konserwacja

– jako profesjonalny instalator uprawniony do montażu i serwisu pomp ciepła gwarantujemy bezpieczeństwo i wysoką jakość obsługi. Podstawowe usługi instalacyjne objęte są dwuletnią gwarancją. Z drugiej strony klienci otrzymują gwarancję do 5 lat na wszystkie urządzenia i komponenty. 

 Wszystkie przedstawione przez nas marki pomp ciepła cieszą się dobrą opinią wśród  klientów. Ze swojej strony gwarantujemy indywidualne wsparcie, fachowość i profesjonalne podejście, a także przystępne ceny i kompleksową obsługę klienta. Pompy ciepła Panasonic – ogrzewanie, chłodzenie, ciepła woda.

Kompleksowe instalacje

domek1

Jedna Firma-wszystkie instalacje

Kompleksowe wykonanie

Kompleksowa usługa

Kompleksowa usługa – Zajmiemy się kompleksowo wykonaniem instalacji, od zaplanowania działań, po ich wykonanie. Bez stresu dla klienta

Najlepsze materiały

Stosujemy jedynie sprawdzone i wydajne urządzenia i akcesoria, które spełniają kryteria bezpieczeństwa i jakości. Współpracujemy z takimi firmami jak: NKT,  TFKable, LEGRAND, WAVIN, Kan-Therm, NIBE, DIMPLEX, Viessmann, UPONOR, PURMO, GRUNGFOS, HANS GROHE, GEBERIT

Terminowaość

Z nami nie musisz się martwić o opóźnienia w zakończeniu realizacji. Ustalając termin trzymamy się go w 100%.

Profesjonalne doradztwo

Nie zostawiamy klientów samych z nową instalacją w domu. Możecie liczyć na naszą pomoc i fachowe porady na temat użytkowania wdrożonych systemów.

Masz pytania?
Zadzwoń

Kontakt

Wrocław  (dolnoślaskie, wielkopolskie, opolskie)
Telefon  724 742 119 E-mail: biurowroclaw@pompyciepla24.com 
Złoczew / Sieradz (łódzkie, śląskie)
Telefon  792 007 378 E-mail: biuro@pompyciepla24.com 

social Media

Scroll to Top